Serwis ogólnotematyczny

autogrecja.pl dzienna dawka wiadomości

smartfon komputer
IT

Smartfon czy komputer?

Od około dekady smartfony podbijają rynek GSM. Pomimo upływu czasu nie wyparły one zupełnie klasycznych telefonów, ale przyznać trzeba, że telefony starszej generacji są dzisiaj już rzadziej wybierane. Skąd więc tak dużo fenomen smartfonów i czy możemy spodziewać się tego, że w przyszłości wybrał one również komputery? Odpowiedź na to pytanie oczywiście nie jest jednoznaczna, ponieważ zauważyć musimy, że już dziś smartfony znacznie zastępują nam komputery w bardzo wielu czynnościach codziennych.
Te małe urządzenia są bardzo przydatne na przykład w pracy, a także doskonale Sprawdzają się jako narzędzie do rozrywki. Dlaczego tak się dzieje? Oczywiście bardzo istotnym aspektem jest fakt, że współcześnie produkowane smartfony są niezwykle zaawansowane technologicznie i w zasadzie nie odbiegają one zupełnie od parametrów komputerów, a bardzo często nawet są znacznie od nich silniejsze i wydajniejsze. Nic więc dziwnego, że na tego typu urządzeniach coraz to chętniej siadamy również do pracy. Zwłaszcza że sam charakter pracy również bardzo się zmienił i dziś na ekranie małego smartfona jesteśmy w stanie zarządzać nawet całą dużą firmą. Parametry technologiczne to jedno, ale wygoda to drugie. Komputera oczywiście nie wszędzie ze sobą zabierzemy, a smartfon oczywiście może być z nami praktycznie w każdej sytuacji. To właśnie bardzo duża mobilność tych urządzeń sprawia, że są one tak chętnie wybierane przez osoby zajmujące się biznesem i bardzo często to właśnie w nich mieści się mnóstwo poufnych informacji, a także odbywa się regularna praca. Kwestią, która pozwala na jeszcze większą popularyzację smartfonów w wykorzystaniu biznesowych jest fakt, że znajdziemy mnóstwo aplikacji, które pozwolą nam na przykład na kontrolowanie naszych pracowników, a także na bardzo wiele skomplikowanych czynności czy pracę na fachowych i profesjonalnych programach. Liczba zastosowań tego rodzaju urządzeń rośnie praktycznie z roku na rok i wydaje się również że grono odbiorców smartfonów będzie jeszcze szersza.
Parametry nowoczesnych smartfonów bardzo często są porównywalne z parametrami, które obserwujemy w komputerach przenośnych. Bez problemu znajdziemy smartfony z ośmiordzeniowymi procesorami, jak również z przestrzenią dyskową sięgającą już praktycznie jednego terabajta. Dodatkowo przewagą tych urządzeń nad klasycznymi komputerami jest oczywiście fakt, że posiadają one również nowoczesne łącza mobilne, a także znajdują doskonałe zastosowania multimedialne, chociażby przy wykonywaniu najwyższej klasy zdjęć. To cechy, które bardzo często nie posiadają klasyczne komputery stacjonarne, jak również laptopy. Wydaje się więc, że rozwój będzie postępował w kierunku jeszcze większego wykorzystywania smartfonów w życiu codziennym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności