Serwis ogólnotematyczny

autogrecja.pl dzienna dawka wiadomości

Inwestycja
Biznes

Nieruchomości – najlepsze inwestycje?

Bardzo często można się spotkać z opinią, że zakup nieruchomości to najlepsza inwestycja. Wydane pieniądze bowiem, choć duże, po czasie zaczną nam się zwracać z nadwyżką. Jest to też zazwyczaj stabilne źródło dochodów oraz własność, która zaprocentuje niezależnie od tego, jak ją wykorzystamy. Jedną z najczęstszych metod inwestowania w nieruchomości jest zakup mieszkań w miastach i ich wynajem. Nawet jeśli na takie mieszkanie niektórzy biorą kredyt, to dzięki pieniądzom uzyskanym z wynajmu kredyt ten może być regularnie spłacany, a nam dodatkowo wpada do portfela jakaś suma. Po iluś latach gdy kredyt będzie już całkowicie spłacony, będziemy z nieruchomości czerpać w zasadzie tylko korzyści. Jedną z nich są oczywiście pieniądze, które będziemy uzyskiwać z wynajmu. Drugą ogromną zaletą posiadania nieruchomości pod postacią mieszkania na wynajem jest to, że w każdej chwili będziemy mogli sami się wprowadzić do tego mieszkania, jeżeli zajdzie taka potrzeba, albo będą to mogły zrobić nasze dzieci.
Jeżeli decydujemy się na zakup nieruchomości pod wynajem, warto patrzeć na tą inwestycję w kategoriach długoterminowych. Przede wszystkim należy ocenić zdolność danej nieruchomości do przynoszenia zysków, czyli szanse na to, że uda nam się znaleźć lokatorów do danego mieszkania. Często mieszkania o niskiej cenie znajdują się w mało korzystnych lokalizacjach, na przykład w nieprzyjemnych sąsiedztwach albo na dalekich obrzeżach dużych miast, lub wręcz poza ich granicami. Obserwujmy jak zmieniają się trendy wśród młodych ludzi i w którą stronę zmierza rynek wynajmowania mieszkań. Niekiedy niska cena zakupu wynika też ze złego stanu nieruchomości. Przed zakupem należy zatem zrobić bardzo dokładne rozpoznanie stanu, w jakim znajduje się dana nieruchomość. Być może przy niewielkim nakładzie pracy uda nam się ją doprowadzić do porządku i zwiększyć jej atrakcyjność. Czasami jednak pieniądze, które musimy włożyć w wyremontowanie nieruchomości nie są tego warte, gdyż dokładając tę kwotę moglibyśmy z powodzeniem zainwestować w nieruchomość w lepszym stanie w podobnej lokalizacji.
Inwestycja w nieruchomość jaką jest zakup mieszkania pod wynajem to więc skomplikowana decyzja, której nie należy podejmować pochopnie bez przygotowania. Jeśli jednak mamy wystarczającą ilość pieniędzy bądź zdolność kredytową, jest ona warta przemyślenia. Zapewni nam ona źródło pasywnych dochodów oraz zabezpieczenie majątkowe na przyszłość dla nas i dla naszych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności