Serwis ogólnotematyczny

autogrecja.pl dzienna dawka wiadomości

mieszkanie
Biznes

Jak zwiększyć wartość mieszkania pod wynajem?

Poczyniłeś inwestycję, jaką jest zakup mieszkania pod wynajem? Nie możesz znaleźć lokatorów, którzy zgodziliby się zapłacić oczekiwaną przez ciebie kwotę za miesięczny czynsz? Borykasz się teraz z problemem i chciałbyś to zmienić? W poniższym artykule przedstawimy kilka sposobów na to, jak podnieść wartość nieruchomości, jaką jest mieszkanie pod wynajem. Dzięki zastosowaniu kilku, niekoniecznie kosztownych rozwiązań, sprawisz, że potencjalni najemcy będą gotowi zapłacić wyższe kwoty za wynajęcie mieszkania.
Przede wszystkim zadbaj o to, żeby podstawowe urządzenia w mieszkaniu były sprawne i dobrze funkcjonowały. Takie drobne rzeczy jak cieknący kran, niedziałający jeden z palników w kuchence gazowej czy niedomykające się drzwi do kabiny prysznicowej mogą skutecznie odstraszać najemców. Wyższa cena powinna wiązać się z tym, że w mieszkaniu wszystko jest sprawne i komfortowe. Naprawienie tych rzeczy nie zajmuje dużo czasu ani pieniędzy, a zdecydowanie podnosi wartość mieszkania, jeżeli można w nim swobodnie żyć nie mając na głowie drobnych usterek. Regularnie sprawdzaj, czy wszystko w mieszkaniu działa sprawnie i dobrze.
Po drugie zadbaj o to, żeby mieszkanie było czyste i schludne. Najlepiej, jeżeli umeblowanie mieszkania będzie proste i niewymagające skomplikowanych porządków. Dywany, fikuśne meble i tapicerowane tapczany to elementy umeblowania, które odstraszają. Gromadzi się w nich mnóstwo kurzu i brudu, a zwłaszcza w wynajmowanych mieszkaniach, przez które przewijają się różni lokatorowie, nie są najlepiej kojarzone. Lokatorowie też często nie przykładają dużej wagi do czyszczenia tych elementów, bo mają poczucie, że są w danym miejscu tymczasowo i nie zwyczajnie nie chcą mieć na głowie czyszczenia dywanu, który nawet nie jest ich, i z którym za kilka miesięcy się pożegnają.
Po trzecie zadbaj o wystrój. Może się to wydawać sprawą błahą, ale kilka drobiazgów kupionych w IKEA czy taki gadżet jak zmieniająca kolor żarówka może skutecznie przyciągnąć najemców. Jeżeli twoje mieszkanie jest utrzymane w minimalistycznym, czystym i prostym stylu, będzie kojarzone z nowoczesnością, a to będzie podnosiło jego wartość. Dodatkowe modne drobiazgi, takie jak na przykład modna lampa czy reprodukcja popularnego, nowoczesnego obrazu nadadzą mieszkaniu wygląd kojarzony z tym, co modne i trendy. Ludzie chętniej lgną do miejsc, które kojarzą im się z tym, co chcą w swoim życiu osiągnąć oraz z tym, z czym chętnie się utożsamiają

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności