Serwis ogólnotematyczny

autogrecja.pl dzienna dawka wiadomości

ubezpieczenie wczasy
Autogrecja

Ubezpieczenia turystyczne na wakacje

Spakowane walizki, wszystko przygotowane, hotel zarezerwowany, a jednak w głowie pozostaje pewien niepokój. To uczucie znane wielu z nas, kiedy wyjeżdżamy na wakacje. To uczucie świadczące o tym, że czegoś zapomnieliśmy. Czasami nie jest to rzecz, ale jakaś sprawa formalna. Skoro jednak paszport w kieszeni, co by to mogło być? Oczywiście ubezpieczenie turystyczne. To sprawa, o której wielu z nas niestety nadal zapomina i co czasami może skończyć się nieprzyjemnościami po wyjeździe na miejscu, zwłaszcza w kraju oddalonym od Polski i poza Unią Europejską.

Co obejmuje ubezpieczenie?
Zwykle typowe ubezpieczenie turystyczne obowiązuje nas już od momentu, w którym znajdujemy się na krajowym lotnisku lub wsiadamy do autokaru, a czasami jeszcze wcześniej. To właśnie kwestie komunikacyjne i logistyczne są pierwszymi, na które należy zwrócić uwagę w przypadku wyboru polisy. Większość ubezpieczycieli zapewnia nam, że dotrzemy na miejsce nie tylko bezpiecznie, ale przede wszystkim na czas i w przypadku opóźnień lub odwołanych lotów zostanie nam to odpowiednio zrekompensowane. Możemy liczyć na ubezpieczenie naszego pobytu w hotelu i oczywiście to, co najbardziej emocjonuje – nagłe wypadki. W sytuacji nagłych i losowych zdarzeń otrzymamy zwykle pomoc, zarówno tą medyczną jak i logistyczną gdyby na przykład zaszła konieczność nagłego powrotu do kraju. Ubezpieczyciel pokrywa wiele kosztów, w tym takich również jak transport zwłok do Polski na wypadek, gdyby stało się najgorsze.

Czego nie obejmują ubezpieczenia turystyczne?
Zwracać szczególną uwagę musimy na tak zwane wyłączenia w ubezpieczeniach, które są czymś powszechnie stosowanym przez praktycznie wszystkich ubezpieczycieli. Chodzi dokładnie o to, że w niektórych sytuacjach nie będziemy mogli uzyskać określonej pomocy od ubezpieczyciela. To często zależne od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym decydujemy się ubezpieczyć naszą podróż i wakacje. Często są to chociażby ataki terrorystyczne i wiele wydarzeń, które sami prowokujemy i które są ewidentnie z naszej winy. To chociażby problemy prawne, które będziemy mieli z powodu świadomego łamania prawa kraju, do którego się wybraliśmy. Wtedy zamiast ubezpieczyciela będzie w stanie pomóc nam chociażby miejscowy konsulat.

Pomimo pewnych ograniczeń naturalną rzeczą jest to, że takie ubezpieczenia powinny być przez nas kupowane. Przede wszystkim nie ochronią nas przed niebezpieczeństwem, ale jeżeli coś złego się zdarzy, będziemy na pewno nieco chronieni przed smutnymi konsekwencjami takich wydarzeń. To przejaw naszej odpowiedzialności. Zatem przed wyprawą na wakacje koniecznie zapoznajmy się z ofertami firm ubezpieczeniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności