Serwis ogólnotematyczny

autogrecja.pl dzienna dawka wiadomości

zdrowy styl życia
Autogrecja

Jak wprowadzić zdrowe nawyki do twojego życia

Zdrowy styl życia to coś, co każdy z nas chciałby sobie wypracować i osiągnąć. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele naszych problemów związanych z naszym zdrowiem i wyglądem biorą się właśnie z tego, że nasz styl życia pozostawia wiele do życzenia. Często szukamy jakiegoś sposobu na to, jak w końcu zmienić nasz styl z życia z chaotycznego i niezdrowego, w którym imprezujemy do czwartej nad ranem i zajadamy się słodyczami i fast foodami, na taki, który znamy z kolorowych magazynów dla pań. Próbujemy więc porad, które tam znajdujemy w nadziei, że codzienne spożywanie witaminy C nagle odmieni nasze życie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Niestety, nie ma jakiegoś magicznego zaklęcia ani sposobu na to, aby nasze życie nagle z zaniedbanego zamieniło się na zdrowy. Zdrowy styl życia to kwestia bardzo złożona i osiągnięcie naprawdę zdrowego poziomu życia osiąga się latami pracy i wprowadzania nowych nawyków. Właśnie dlatego warto pracę nad tym zacząć już dziś, żeby nie tracić ani chwili dłużej. Im wcześniej zaczniemy pracę nad nowymi nawykami, tym szybciej ujrzymy ich pierwsze efekty, które zadziałają motywująco na to, by z powodzeniem wprowadzać kolejne. Oto kilka porad na to, z jakim podejściem wprowadzać nowe nawyki, tak aby zapał do zmian nie okazał się słomiany i nie zniknął po kilku dniach.
Przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli w nawyk weszło ci zajadanie słodyczy za każdym razem, gdy ci smutno, nie od razu uda ci się to zmienić. Nie ma sensu zmuszać się do tego siłą i za wszelką cenę ich nie ruszać, bo tak sobie postanowiłaś. Po kilku tygodniach takich radykalnych wyrzeczeń po prostu rzucisz się na nie z powrotem, gdy twoja motywacja trochę osłabnie. Zmiany muszą zajść na poziomie głębszym. Przede wszystkim musisz dbać o swoją świadomość tego, co jest dla ciebie dobre. Taka wiedza przychodzi tylko z czasem i doświadczeniem, i oczywiście tylko wtedy, jeżeli poświęcasz ten czas na zdobywanie wiedzy. Naucz się obserwować co ma pozytywny wpływ na twoje zdrowie, samopoczucie, a co ma negatywny wpływ. Dowiaduj się o tym u specjalistów. I zadawaj sobie dużo pytań przed podejmowaniem czynności, które są złymi nawykami. Na przykład zanim zjesz coś słodkiego wieczorem zapytaj siebie: co skłoniło mnie do sięgnięcia po tą czekoladę? Być może ze śmiechem odkryjesz, że to był tylko odruch twojej ręki i wcale nie masz na niej jakieś wielkiej ochoty. Najważniejsze jest być świadomym tego, co robisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności